Výlovy rybníků 2014: Zajímavé tipy na příští dny

23. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vylov-rybnika--_DSD1506

Před námi je nejen víkend, ale děti mají navíc i podzimní prázdniny a čeká nás státní svátek. Právě na tyto dny nachystala řada rybářství výlovy některých zajímavých a velkých rybníků, které stojí zato navštívit.

Hned v pátek 24.října máte možnost zavítat do Budčevse, kde se loví rybník Nečas a chystá se tu i prodej chycených ryb.Od pátku do soboty se bude lovit rybník Podhrázský v Ouběnicích. Akce je spojena s ukázkou rybářského řemesla a dovedností. Návštěvníci  si mohou  koupit vylovené ryby přímo na hrázi rybníku – vedle kapra, který tvoří hlavní obsádku rybníku, jsou to např. candát, amur, tolstolobik, lín, okoun, štika, sumec. Mimo prodeje živých ryb je na místě vždy připraveno i několik stánků s občerstvením, kde se nabízejí pečené a smažené ryby (kapr, pstruh), teplé a studené nápoje a další.

V sobotu 25.října dopoledne můžete zajet i do Teplé na Karlovarsku, kde se plánuje výlov rybníku Betlém.

V sobotu a v neděli se loví hned dva velmi navštěvované rybníky v okolí Brna a to Olšovec v Jedovnici a Vrkoč u Pohořelic. Akce mají bohatý doprovodný program.

V pondělí 27. října se můžete podívat na výlov Velkého Kocelovického rybníka, který provádí Rybářství Lnáře.

Od pondělí do úterý 28. října se loví například známé velké rybníky jako Musík u Sedlčan, Munický rybník v Hluboké nad Vltavou, Vavřinecký rybník u Uhlířských Janovic. V pondělí začíná také výlov největšího rybníka na Blatensku – Labuť. Potrvá až do 30. října.

Přehled výlovů všech rybníků najdete na webu Naše voda zde.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství