Výlovy: Kolik stojí živý kapr u třeboňských rybníků?

Aktualizováno 23. října 2011 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

kapr

Návštěvy podzimních výlovů rybníků jsou spojeny s neopakovatelnými zážitky, ale někde jsou také možností ochutnat nějakou rybí pochoutku a také příležitostí koupit si  živou rybu za výhodnější cenu. Ne jinak tomu je na Třeboňsku.

Právě tady probíhá o víkendu výlov jednoho z největších českých rybníků – Dvořiště.  Ale výlovy pokračují i v dalších týdnech, přehled naleznete v tabulce: podzimní výlovy rybníků 2011. 

Kolik tedy stojí živý kapr na Třeboňsku? Rybářství Třeboň nabízí na výlovech kapra I. třída za 58 Kč / kg a kapra výběr za 68 Kč.

Podnik dodává, že živou rybu si z Třeboňska můžete odvést i celoročně, neboť Rybářství Třeboň je zde prodává po celý rok, a to na svých sádkách v Třeboni a sádkách Šaloun u Lomnice nad Lužnicí.
Zde je v současné době kapr I. třída za 69 Kč a kapr výběrový za 79 Kč za kg živé váhy. Kromě těchto míst je celoroční prodej živých ryb z Třeboňska provozován na sádkách v Praze Lahovicích.

Rybářství Třeboň a.s. je největším výrobcem sladkovodních ryb v České republice i v Evropě (podíl na celkové produkci ryb v ČR tvoří cca 15 %). Společnost hospodaří na 8086 ha rybníků (488 rybníků). Roční produkce ryb činí cca 3 200 t, z toho je 90 % kapra a 10 % vedlejších druhů ryb (lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik, bílá ryba a okoun).

 Zdroj: Rybářství Třeboň

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství