Vylovené exempláře z Jordánu už plavou na svobodě

Aktualizováno 19. září 2012 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

ilustrční foto

Vystavené exempláře velkých ryb, které byly vyloveny z táborského rybníka Jordán, byly po týdenním vystavení puštěny zpět do přírody. Zejména tolstolobci nedělá pobyt v zajetí dobře, uvedla táborská radnice.

Jakmile budou chyceny další zajímavé kusy, bude o tom město informovat.

Odlov ryb z hladiny elektrickým agregátem v kombinaci s odlovem pomocí sítí v rámci kompletní revitalizace Jordánu totiž stále pokračuje Zatím bylo odloveno cca 700 kilogramů ryb v druhovém složení: kapr, úhoř, cejn, tolstolobec, bolen, štika, okoun, plotice

Voda zdolní části  Jordánu je v současné době upouštěna přes vodopád do Tismenického potoka prostřednictvím dvou čerpadel, každé má výkon 90 litrů za vteřinu. Tento týden bude uvedeno do provozu třetí čerpadlo (45 l/s). Během uplynulého víkendu se podařilo i  díky příznivému počasí hladinu snížit o dalších 30 centimetrů. Pro srovnání – v deštivých dnech minulého týdne činil pokles hladiny při totožném výkonu čerpadel pouze 5 centimetrů. 

Pokračují práce na výstavbě spodní výpusti nádrže. Na sekundárním  ostění beztlaké odpadové štoly jsou dokončeny betonáže. U tlakové odpadní štoly pokračuje ražba, aktuálně je hotovo 9 metrů. Práce na šachtě uzávěrů jsou dočasně zastaveny.

Současně probíhá návoz zeminy na deponii u Sokolské plovárny, jeho ukončení je avizováno na tento týden. Tato je průběžně používána ke zpevňování provizorní hráze i k budování provizorního cestního systému v nádrži.

Zdroj: Město Tábor

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství