Vyhlášení jubilejního ročníku Vinař roku 2012 se blíží

20. srpna 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

víno a znak - IMG_2163

Tento čtvrtek 23. srpna proběhne ve Velkém sále Paláce Žofín na Slovanském ostrově v Praze od 19.00 hodin vyhlášení výsledků a galadegustace vzorků jubilejního 10. ročníku soutěže Vinař roku. Informoval o tom za organizátory soutěže Petr Vohánka.

Prestižní národní soutěž vín „MAKRO Vinař roku 2012“ oslaví svůj jubilejní desátý ročník historicky nejlépe obsazenou odbornou komisí složenou z uznávaných odborníků pro senzorické posuzování kvality vín. Celkem 15 členů komise z šesti zemí světa bude hodnotit rekordních 628 vzorků výhradně českých a moravských vín. (V loňském roce jich bylo přesně o sto méně). To vše proto, aby odborníci vybrali nejlepší vína v jednotlivých soutěžních kategoriích a zároveň nominovali osm nejlepších kolekcí vín do finálového kola, které proběhne 22. 8. 2012.

Pro hodnotící komisi i soutěžní vzorky vín budou zajištěny vynikající podmínky v prostorách Národního domu na Vinohradech, který se na jeden týden změní v degustační centrum. Klimatizovaný degustační sál a zázemí zajišťující vynikající skladovací podmínky pro všechny soutěžní vzorky jsou optimální pro senzorické hodnocení kvality vín.

Soutěž Vinař roku je nezávislá soutěž českých a moravských vín, která si klade za cíl hodnotit vinaře či vinařství s ohledem na kvalitu produkovaných vín. Je otevřena všem producentům v ČR bez jakéhokoliv omezení. Přihlášky, statut i další informace najdete na www.vinarroku.cz.

Letošním partnerem již 10. ročníku akce je společnost MAKRO Cash & Carry ČR, společnost, která dlouhodobě spolupracuje a podporuje domácí producenty vín.

Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách