Vychází mezinárodní průvodce po Labské stezce

19. února 2014 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

plakat_atlas

Hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél Labe nabídne nový, tentokráte i  mezinárodní průvodce pro cyklisty. V těchto dnech vychází první oficiální cykloprůvodce po Labské stezce, který provede návštěvníky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. Oznámila to Martina Götzová z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Atlas bude ve čtvrtek slavnostně pokřtěn na veletrhu Holiday World v Praze..

Cyklisté tak budou mít kompletní příručku na cestu po Labské stezce s tipy na výlety či kontakty na certifikovaná ubytování pro cyklisty. Partnerem průvodce je i Královéhradecký kraj. „Část trasy vede i naším krajem. Podle posledních statistik úsek Kuks – Hradec Králové vloni projelo zhruba 100 tisíc cyklistů a bruslařů,“ řekl náměstek hejtmana Otakar Ruml, zodpovědný za oblast cestovního ruchu. „Nyní se připravuje stavba dalšího úseku cyklostezky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi,“ dodal Ruml.

Labská stezka patří mezi nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Evropě a je součástí i evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo.

Naše voda

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství