Vybírejte název piva pro Šumavu

12. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

společná degustace

Třicítka lesníků vybrala to pravé pivo pro Šumavu, které se bude premiérově čepovat před Vánocemi v nově opravené restauraci na Březníku u Modravy. Informoval o tom mluvčí Správy Národního parku Šumava (NP) Pavel Pechoušek.

Pivo se bude čepovat výhradně v PARK restaurantech, tedy restauracích, které provozuje Správa NP Šumava. Konkrétně se jedná o jedenáctku – světlý ležák vyrobený z čistě přírodních surovin. Ze světlých sladů a z chmele tří typů –  žateckého poloraného červeňáku a odrůdy Sládek a Premiant. „Pivo má střední plnost lehčího charakteru s výraznou hořkostí a hustou pěnou. Hodí se ke všem druhům mas,“ popisuje vlastnosti piva Dagmar Vlková, sládková pivovaru Dudák.

Právě v tomto největším pošumavském pivovaru lesníci vybírali. Degustovali piva, která se zde vaří. Hodnotili chuť, barvu, pěnu i spoustu dalších ukazatelů. Ze slepých vzorků nakonec vzešel jasný vítěz. „Degustace byla zaměřená na charakter a celkový dojem. Teď se bude ladit intenzita hořkosti a plnosti chutí. Věřím, že návštěvníkům Šumavy bude nově vybrané pivo dělat samou radost a kvůli němu se budou do šumavské přírody často vracet,“ uvádí s úsměvem Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

První várka bude přichystaná před Vánocemi, kdy se slavnostně otevře nově opravená hospůdka v hájence na Březníku u Modravy. Podle zájmu se začne prodávat i v lahvové podobě s originální etiketou. Společně se šumavskou jedenáctkou, která zatím nemá své jméno, tu bude na čepu i borůvkový speciál ze stejného pivovaru.

O tom jak se bude šumavskými lesníky vybraná jedenáctka jmenovat, může rozhodnout každý. „Tipy na jméno pro šumavské pivo, mohou všichni zasílat na email – sumava@npsumava.cz, nebo na adresu Jiří Kvapil, 1.máje 260, 385 01 Vimperk. Na obálku je nutné napsat heslo – Pivo pro Šumavu “ informoval Pechoušek

Naše voda, foto NP Šumava (degustace lesníků)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka