Vsetín zvedne cenu vody jen o inflaci

Aktualizováno 19. listopadu 2013 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Také ve Vsetíně dojde k nárůstu ceny vody, bude to však pouze o předpokládanou míru inflace. Oznámilo to město ve své zprávě.

Dodavatel pitné vody a provozovatel kanalizační sítě, společnost Vodovody a kanalizace Vsetín, a. s., plánuje od ledna 2014 úpravu ceny vodného a stočného o 1,9 % z 64,60 na 65,80 korun za metr krychlový. S DPH 15 % pak bude vodné a stočné celkem 75,67 Kč/m3.

Podle statistických údajů spotřebuje občan na Vsetínsku jeden krychlový metr vody v průměru za necelých 13 dní, výše uvedené navýšení ceny vody tedy odpovídá zvýšeným nákladům na vodné a stočné o 2 haléře denně. „Opravdu je potřeba upozornit, že kubík znamená tisíc litrů kvalitní pitné vody, neboť jen tak si mohou odběratelé provést srovnání ceny například s 1,5 litru vody v PET lahvi,“ uvedla ekonomická náměstkyně VaK Vsetín Miroslava Vaculíková.

„Navýšením ceny o inflaci nedojde ke znehodnocení reálné hodnoty majetku společnosti a bude moci být zachován objem prostředků na opravy vodohospodářské infrastruktury v jednotlivých městech a obcích regionu i přes další pokles spotřeby pitné vody,“dodala k navýšení ceny vody starostka Vsetína a předsedkyně představenstva VaK Vsetín Iveta Táborská.

Aktuální cena vodného a stočného se na Vsetínsku pohybuje v republikovém průměru.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace