Všechny části Neratovic by měly mít kanalizaci příští rok

Aktualizováno 6. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

ner

Všechny části Neratovic by mohly mít hotovou kanalizaci příští rok. Město nyní čeká na přidělení evropské dotace pro kanalizaci v části Mlékojedy, příští rok je plánována ještě kanalizace v Byškovicích. Pak by mohlo být na kanalizaci napojeno až 99 procent obyvatel šestnáctitisícového města. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Hrodek.

Projekt kanalizace v Mlékojedech, kde žije zhruba 500 obyvatel, je připraven včetně schválení dotace, stavebního povolení a soutěže na zhotovitele. Vyhrála ji firma nabízející cenu 29 milionů korun, přitom projektová cena byla téměř o deset milionů vyšší. „Jakmile dostaneme zprávu, že jsou peníze připravené, můžeme začít stavět,“ uvedl místostarosta. Součástí projektu je také nová čistírna odpadních vod, která bude mít kapacitu 600 ekvivalentních obyvatel, bude mít tedy i kapacitní rezervu.

Příští rok by také mohla být hotová kanalizace pro část Byškovice, kde žije přibližně 300 lidí. Město tuto část kanalizace dodělává postupně ve spolupráci s vodárenskou společností. Po dokončení ve městě nebudou připojeny už pouze některé domy, ke kterým by vedení kanalizace bylo komplikované a drahé.

Zdroj: ČTK, foto: wikimedia commons, I Krokodyl

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace