Vracející se čápy vítá ve Znojmě fotografická výstava

Aktualizováno 26. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

160405_cap_02 foto Jiří Rohlena

Nahlédnout do nejintimnějších okamžiků ze života čápů umožňuje výstava snímků těchto opeřenců, kterou mohou zájemci zhlédnout až do 26. května ve znojemském Domě umění. Informuje o tom bulletin Národního parku Podyjí.

„Právě nyní k nám ze zimovišť přilétá už většina místních čápů. Můžete je spatřit na polích, kde po dlouhé cestě z Afriky odpočívají. Z tradičních hnízdišť se opět ozývá typické klapání zobákem, známý pozdravný rituál čápů bílých. Černé čápy můžete v těchto dnech zase spatřit, jak majestátně krouží nad svými hnízdišti v lesních komplexech,“ popsal zoolog Antonín Reiter z Jihomoravského muzea, které spolu se Správou Národního parku Podyjí putovní výstavu do Znojma přivezlo.

Čáp černý je také „erbovním ptákem“ Národního parku Podyjí.  Ten si v letošním roce připomíná čtvrtstoletí své existence a výstava v Domě umění je jednou z akcí, které mají na výročí upozornit.  Zájemci tak na výstavě nazvané „Poslové jara aneb čápi na fotografiích“ mohou například tipovat, které snímky pocházejí přímo ze Znojemska.

Naše voda, foto Jiří Rohlena: Západ

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství