Votice chystají rekonstrukci čistírny za více než 50 milionů korun

6. srpna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

nepitná voda IMG_9978

Votice na Benešovsku chystají rekonstrukci čistírny odpadních vod, díky níž se zvýší kapacita tohoto zařízení. Práce si vyžádají přes 50 milionů korun, město na akci získalo příslib dotace od Státního fondu životního prostředí, řekl ČTK starosta Jiří Slavík.

„Intenzifikace čističky odpadních vod je pro město klíčová. V současné chvíli jsme úplně na hraně kapacity a v podstatě by se zastavila výstavba a město by se nemohlo vůbec rozvíjet, pokud by se to neudělalo,“ uvedl starosta. Ve městě nyní žije kolem 4 500 lidí, nová kapacita čističky by měla vystačit pro 10 000 obyvatel. Město podle Slavíka akci připravuje tři roky, začít s rekonstrukcí by chtělo co nejdříve. Záležet bude na tom, jak rychle se podaří vybrat zhotovitele. „Buď se práce zahájí ještě letos na podzim, nebo až na jaře. Ale byli bychom raději, kdyby přípravné práce začaly už na podzim,“ dodal Slavík.

Čistírny odpadních vody přestavují i další středočeská města. Stejné rozhodnutí jako ve Voticích učinili například ve Slaném na Kladensku, kde má na podzim začít rekonstrukce za téměř 110 milionů korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace