Vojáci budou při odstraňování následků povodní pomáhat do konce července

Aktualizováno 16. července 2013 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

berounka.povoden2

Vláda ČR na svém dnešním zasedání projedná návrh na prodloužení nasazení vojáků Armády České republiky při odstraňování následků nedávných povodní, který předložil ministr obrany Vlastimil Picek. Oznámil to mluvčí ministerstva obrany Vladimír Lukovský.

V případě schválení bude v období do 31. července 2013 k dalším pracím při odstraňování následků ničivé živelní pohromy vyčleněno do 100 příslušníků Armády České republiky s potřebnou technikou. Ti se budou na základě žádosti Situačního centra Ministerstva dopravy podílet na výstavbě mostních provizorií ve Středočeském kraji.

„Armáda již odvedla v povodněmi postižených oblastech obrovské množství práce a její pomoc je stále potřebná. Cílem nařízení vlády, jehož návrh jsem předložil, je řešit situaci vzniklou v důsledku škod způsobených povodněmi na dopravní infrastruktuře,“ uvedl ministr obrany Vlastimil Picek.

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Petr Pavel k tomu upřesnil: „Jedná se o dokončení čtyř mostních provizorií v Chlumu u Sedlčan, Lhotce-Červeném Hrádku u Sedlčan, Zadní Třebáni a Velkých Číčovicích, kde budou i nadále využity schopnosti a technika našich vojáků.“

Od 2. června 2013 se v souvislosti s povodněmi při záchranných a likvidačních pracích vystřídalo již více než 10 500 vojáků z různých jednotek s více než  2100 kusy techniky.

Naše voda

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině