O vodu se ve Vamberku zřejmě postará město

Aktualizováno 14. listopadu 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Voda a naše peněženka

ilustrační foto

S největší pravděpodobností čeká obyvatele Vamberka od nového roku změna. Firma Premier servis, jejímž stoprocentním vlastníkem se letos stalo město a díky tomu je i majitelem čistírny odpadních vod, má ambice stát se provozovatelem veškeré městské vodohospodářské infrastruktury. Napsal to Rychnovský deník.

Současným provozovatelem vodovodů a kanalizací je firma Aqua servis z Rychnova nad Kněžnou, která měla s městem uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou.

„V ní je uvedeno, že pokud bychom měli zájem o ukončení, musíme tak učinit do konce dubna a smlouva o provozování pak končí k 31. prosinci. To jsme udělali,“ vysvětlil v Deníku starosta Jiří Mazúch s tím, že budou vést občany k tomu, aby dali Aqua servisu výpověď.

„Ten má totiž smlouvu nejenom s městem, ale i s jednotlivými obyvateli. Ti by pak měli uzavřít novou s námi jako s dodavatelem čisté a odběratelem špinavé vody,“ vysvětlil Jiří Mazúch s tím, že hlavním záměrem je, aby se voda, když by se ji nakonec nepodařilo zlevnit, alespoň nezdražovala.

„Zatím k tomu nemůžu nic říci. Avšak budeme se snažit s městem dojednat podmínky, protože vodovody a kanalizace provozujeme ve Vamberku už šestnáct let a neradi bychom to ukončili,“ uvedl ředitel Aqua servisu Otomar Ešner, který si netroufá říci, zda opravdu k poslednímu dni v roce ve městě krajky skončí.

Zdroj a více: Deník.cz

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace