K vodovodní síti z Mostišť 
se noví zájemci nepřipojí

Aktualizováno 12. října 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Lidé si na připojení a zásobování svých domácností pitnou vodou z nádrže Mostiště na řece Oslavě nedaleko Velkého Meziříčí počkají. Kvůli rekonstrukci úpravny vody nelze v současné době rozšiřovat síť odběratelů, píše Žďárský deník.

Jak konstatovala Dagmar Zvěřinová, předsedkyně Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko, z důvodu rozestavěnosti je velmi obtížné jednotlivým žadatelům vyjít vstříc. „Pokud to bude možné, dočkají se za rok,“ upřesnila Zvěřinová.

Zájemců o napojení k veřejné vodovodní síti podle Zvěřinové v letošním kalendářním roce přibylo. Rodinám kvůli menšímu množství srážek přestávají vyhovovat vlastní studny. Voda v nich obsahuje stále více dusičnanů či bakterií.

Problémy s místními zdroji pitné vody jsou mimo jiné také v Mostištích, místní části Velkého Meziříčí. „U nás se to týká jedné části obce. Konkrétně asi třinácti domácností, přičemž některé by vodu z vodovodní sítě používaly pouze na vaření,“ sdělil v Deníku předseda Komise pro místní správu části Mostiště Josef Šíma. Jak zároveň poznamenal, projekt na akci za 2,5 milionu korun je hotov, nyní je potřeba vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby obecního vodovodu.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Vodovody a kanalizace