Vodohospodářští dobrovolníci doprovodí vozíčkáře na výlet

7. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

dobrovolnictví SčVK - DSC_7113

U příležitosti 5. ročníku mezinárodního dne firemního dobrovolnictví GIVE & GAIN Day připravuje společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) akci pro zdravotně postižené děti. Informovala o tom mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Poznávací výlet za krásami a historií města Harrachova proběhne tentokrát ve spolupráci s Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR, klubu Jablonce nad Nisou. Akce začíná 15. května 2015 v 9.00 hodin, kdy vyjedou dobrovolníci z řad zaměstnanců SčVK společně s dětmi s pohybovými vadami a mentálním postižením nízkopodlažním autobusem z Jablonce nad Nisou do Harrachova. Společně si prohlédnou Mumlavské vodopády, obří můstky a další zajímavosti města Harrachova. Program plný zážitků, vyprávění a diskuzí završí ve 14. 30 hodin společnou cestou autobusem zpět.

„Akce tohoto typu mají v SčVK svou tradici. Výlet jsme naplánovali přesně na 15. května, abychom společně oslavili Mezinárodní den dobrovolnictví. Nezištné, dobrovolnické pomoci není nikdy dost,“ uvedla Kardianová.  Společnost  SčVK podle ní upřednostňuje pomoc potřebným prostřednictvím firemního dobrovolnictví před jednorázovou finanční pomocí již od roku 2008. Od té doby se zaměstnanci společnosti objevují v roli dobrovolníků bez ohledu na profesi a věk v celé oblasti, kde SčVK působí. Ročně se jedná o čtyři až pět akcí, některé se již staly tradicí a pravidelně se opakují.

Firemní dobrovolnictví je forma pomoci okolnímu prostředí, ve kterém společnost působí. Vytváří příležitost pro dobré skutky a radost ze sdílení, která k dobrovolnictví neodmyslitelně patří. Prostřednictvím jednotlivých akcí má společnost možnost vlastními silami pomoci potřebným.

Naše voda, ilustrační foto SčVK (ročník 2013)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace