Vodohospodářský výzkumák v Praze nabízí zvýhodněné rozbory vody

21. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

karafa_vv_016

Laboratoře Výzkumného ústavu vodohospodářského (VÚV) T.G. Masaryka v Praze nabízejí zájemcům rozbory pitné vody ze studní i vodovodních řadů. Ústav o tom informuje na svých webových stránkách.

Rozbory budou podle VÚV prováděny pdle přílohy č. 5 vyhlášky č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. „Voda v soukromých studních nepodléhá žádné pravidelné povinné kontrole, ale doporučujeme tuto vodu nejméně 1x ročně zkontrolovat, nejlépe na jaře. Nejsme kontrolním orgánem, neudělujeme žádné sankce za nevyhovující kvalitu vody, pomůžeme Vám zjistit, jakou vodu pijete,“ nabízejí výzkumníci.

Rozsah stanovení: Escherichia coli, koliformní bakterie, počty kolonií při 22 °C, počty kolonií při 36 °C, amonné ionty, dusičnany, dusitany, hliník, mangan, železo, chemická spotřeba kyslíku manganistanem, pH, konduktivita, barva a zákal.

Cena rozboru: 1000 korun bez DPH, při dodání dvou a více vzorků najednou cena 850 korunč bez DPH. Cena obsahuje rozbor vzorku, vystavení protokolu včetně zhodnocení vyhovuje / nevyhovuje u jednotlivých parametrů. V případě, že vzorek nevyhovuje, jsme schopní poskytnout doporučení či návod, jak kvalitu vody zlepšit. Zvýhodněná cena platí do konce května 2014.

Kontakt na pracoviště: Referenční laboratoř složek životního prostředí a odpadů, Podbabská 2582/30, 160 00 Praha 6, kontakt na pracovníka příjmu vzorků – Ivana Nižňanská, telefon: 220 197 305, mobil: 721 458 403, PO až PÁ 7:00 až 15:00. Zde se domluvíte, kdy si můžete vyzvednout vzorkovnice a jak správně vzorek odebrat.

Naše voda, ilustrační foto: archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka