Vodohospodáři v jižních Čechách zahajují podzimní deratizaci

Aktualizováno 4. října 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

potkan

Vodohospodářská společnost ČEVAK každoročně zajišťuje hubení potkanů a dalších hlodavců ve svých provozech. V Českých Budějovicích pravidelně provádí deratizaci ve dvou etapách – na podzim a na jaře. Ta podzimní začíná 10. října a bude pokračovat až do poloviny listopadu.

„První týden se bude týkat centra Budějovic, Pražského předměstí a části Čtyři Dvory, kde bude rozmístěno zhruba 65 kilogramů návnad,“ říká Ondřej Koupal, vedoucí provozního střediska České Budějovice. Následně se odborná firma přesune do Rožnova, Mladého nebo Havlíčkovy kolonie. Nejlidnatější sídliště Máj, Vltava a Šumava přijdou na řadu na konci října.

Celkem bude v této etapě na přesně vytipovaná místa v krajském městě položeno okolo 8 000 kusů návnad, což je asi 300 kilogramů. Pravidelnou deratizaci v Českých Budějovicích provádí společnost ČEVAK a.s. již deset let. „Každoročně se náklady pohybují okolo 300 000 korun,“ doplňuje mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

Deratizace začala také v dalších městech a obcích, kde ČEVAK provozuje vodohospodářský majetek. Například ve Vodňanech potrvá do 20. října a odborníci zde položí okolo 800 kusů návnad.

V Českém Krumlově zahájili hubení hlodavců minulý týden. „Celková cena za jarní a podzimní část deratizace je více než 70 000 korun. V případě, že se v průběhu roku v  některé části města hlodavci přemnoží, přistupujeme k jejich hubení okamžitě,“ řekl vedoucí provozního střediska Krumlovsko Jiří Bicek.

Společnost ČEVAK a.s. zásobuje pitnou vodou více než 553 tisíc obyvatel jižních a části západních Čech, zaměstnává 800 lidí a je členem skupiny Energie AG Bohemia.

ČEVAK, Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace