Vodohospodáři umístili u obory ptačí budky

Aktualizováno 28. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

vodohospodáři a ptáci

Hned několik úkrytů pro ptáky a jednu budku i pro netopýry umístili pracovníci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v okolí příbramského rybníku Obora v centru města. Podle mluvčí vodohospodářské společnosti 1. SčV Kristiny Blaszcykové se tak stalo ve spolupráci s 1. SčV a místní radnicí.

Umělé dutiny tak nyní nahrazují přirozené úkryty, které ptákům v okolí Obory chyběly. „V rámci programu společenské odpovědnost usilujeme také o zachování přírodní rozmanitosti v areálech a na územích, kde naše firma působí,“ uvedl Ivan Eis, generální ředitel  1. SčV, a.s. V případě podpory přírodní rozmanitosti spolupracuje 1.SčV, a.s. již delší dobu právě s ČSOP. V tomto případě pak i s příbramskou radnicí.

Městský park Obora je velkým kusem přírody v centru města a pro zdejší obyvatele se stal oblíbeným místem trávení volného času. „Rozsáhlými úpravami prošla tato klidová zóna v roce 2009. Přivítali jsme nabídku 1. SčV na rozmístění prvků, které zlepší podmínky pro život volně žijících druhů zvířat, zejména ptáků. Nabídka vody a potravy je v místě dostatečná, chybí zde ale přirozené ptačí úkryty,“ řekl Pavel Pikrt, starosta města Příbrami. Proto se nyní v okolí rybníka objevily budky pro sýkorky, rehky, špačky a netopýry.  Jejich umístění je vyznačeno na informační tabuli.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace