Vodohospodáři pomáhali v Domově pod hrází

26. května 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

Osazování nádrže

K mezinárodnímu dni dobrovolnictví Give&Gain Day, se připojili i středočeští vodohospodáři. Dobro konali zaměstnanci 1. SčV, a.s. v zařízení pro seniory v Domově pod hrází, o.p.s. v Pečicích- Pečičkách, uvedla mluvčí 1. SčV Kristina Blaszczyková.

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem je poměrně nové zařízení vybudované v areálu bývalé úpravny vody. Možností pro dobrovolnickou činnost se nabízí hned několik.

Na pomoc domovu vyrazilo dvacet zaměstnanců společnosti 1. SčV, a.s. Někteří pomáhali s rekonstrukcí požární nádrže, která se pod jejich rukama pomalu začala měnit v přírodní jezírko a přirozeně tak zapadne do parkového areálu domova. Ostatní se vrhli na úklid celého areálu.

„V  domově jsme strávili příjemný celý den a povedlo se nám spojit příjemné s užitečným“, řekla Kristina Blaszczyková.

Vedení domova totiž připravilo na odpoledne pro své uživatele sportovní hry, a jelikož někteří vyžadují asistenci, využilo tak služeb dobrovolníků.

„Pro mnohé byla tato práce se seniory novou zkušeností a jsme rádi, že jsme jim touto pomocí mohli přispět ke zpestření času tráveného v domově.“ doplnila Blaszczyková

„Setkání s dobrovolníky bylo obohacením i pro uživatele domova a myslím, že přispělo k nadšení, s nímž se uživatelé do sportovních her pustili.“ řekla Petra Zemanová, sociální pracovnice Domova pod hrází, o.p.s.

Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace