Vodohospodáři opravují kanalizaci v Českém Těšíně

3. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SmVaK opravy

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za více než 11 milionů korun rekonstruuje kanalizační a vodovodní síť v Českém Těšíně na Karvinsku. ČTK to dnes sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury souvisí s opravou silnice II/468 a ve městě ji provází rozsáhlá dopravní omezení. Síbrt uvedl, že investici v Českém Těšíně SmVaK koordinuje se Správou silnic Moravskoslezského kraje, která silnici II/468 opravuje. „Stavební práce by mohly mít negativní dopad na kanalizační a vodovodní síť, proto vodárenská společnost přistupuje k jejich obnově,“ uvedl. Technický ředitel SmVaK Martin Veselý uvedl, že betonové kanalizační stoky v silnici II/468 byly v nevyhovujícím technickém stavu a byly zatíženy velkým množstvím balastních vod.

Součástí investice je rekonstrukce kanalizačních stok a související infrastruktury v Karvinské ulici za zhruba 10 milionů korun. „Stavba se týká 525 metrů kanalizační sítě a související infrastruktury. V koordinaci s investicí do kanalizace bude v Karvinské ulici obnoveno také 126 metrů vodovodního potrubí,“ uvedl Síbrt. Část rekonstrukce kanalizace vodohospodáři dělají bezvýkopovou metodou, při níž se do potrubí vtahuje samonosná vložka a která minimalizuje dopad na povrch. Vše by mělo být hotovo v listopadu.

SmVaK jsou jednou z největších vodárenských firem v zemi. Dodávají vodu téměř 730.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také například do pohraniční oblasti Polska. Loni firma dosáhla čistého zisku 362,5 milionu korun (o 37,2 milionu méně než před rokem) a tržeb 2,34 miliardy korun (meziročně o 31,4 milionu korun více). Na letošní rok má naplánované investice ve výši 526 milionů korun, loni investovala 555 milionů korun do obnovy a rozvoje infrastruktury a další desítky milionů do oprav. SmVaK mají přes 860 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto SmVaK

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace