Vodohospodáři opět varují před podomními prodejci drahých filtrů

25. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

karafa_vv_016

V poslední době byli pracovníci vodohospodářské společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ (MOVO) odběrateli pitné vody na Olomoucku na nekalé obchodní triky prodejců filtračních zařízení. Informovala o tom mluvčí společnosti Markéta Bártová.

„Obchodníci, pro které se vžilo označení „šmejdi“, rozšiřují své aktivity i na Moravu. Vydávají se za pracovníky vodáren a lidem nutí předražené filtry na vodu. Jejich taktika je docela jednoduchá. Zavolají lidem mobilním telefonem, představí se jako zástupci vodáren a řeknou, že jdou zkontrolovat vodu. Po její kontrole a měření oznámí nic netušícím zákazníkům, že je jejich voda nekvalitní či nevyhovující. Pomoci mají speciální filtry, které si oklamaní lidé mohou zakoupit za desítky tisíc s tím, že jim na ně přispěje vodárna. Je to ale lež s cílem získat od lidí peníze,“ uvedla mluvčí.

Při kontrole kvality pitné vody v domácnostech se přitom musí každý zaměstnanec MOVO prokázat platným průkazem, kde je uvedeno jeho jméno, funkce a název společnosti. Pokud má zákazník z jakéhokoli důvodu pochybnosti, může si na telefonním čísle 840 668 668 ověřit, zda u nás zaměstnanec skutečně pracuje a nejedná se o podvodníka nebo se může obrátit na příslušný obecní úřad nebo či rovnou přivolat policii. Zaměstnanci MOVO, provádějící odběry vzorků, v žádném případě nenabízí řešení na zlepšení kvality vody a ani nepřesvědčují odběratele vody k nákupu jakéhokoliv zařízení na úpravu vody. „Lidé by měli být nanejvýš opatrní a měli by si dávat dobrý pozor na to, koho si pustí do bytu či do domu,“ zdůrazňuje Bártová.

MOVO je provozovatelem vodovodů v oblastech Olomoucka, Prostějovska a Zlínska, dodává odběratelům pitnou vodu, která svými parametry splňuje veškeré zákonné požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR (zákon č. 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, prováděcí vyhláška k tomuto zákonu vyhláška č. 252/2004 Sb.) Kvalita dodávané vody se kontroluje nejen na úpravnách a vodojemech, ale také v průběhu celé dopravy pitné vody, tedy i na kohoutku u spotřebitelů. Pokud pijete vodu z veřejného vodovodu, není důvod pořizovat si speciální filtr.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace