Vodní záchranáři na Jesenici bijí na poplach. Přišli o základnu

28. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Most přehrada Jesenice - IMG_4769

Dvacet let vyrážejí pomáhat lidem, kteří se octli na hranici mezi životem a smrtí. Teď však potřebují pomoc oni  sami. Poukazuje na to server 5plus2.cz s tím, že pokud nebude mít zázemí, odkud by mohli vyrážet pomáhat, vodní záchranná služba na přehradě Jesenice zanikne.

„Nemáme ošetřovnu, kde bychom mohli uskladnit zdravotnický materiál, ani žádné zázemí, kde by bylo možné se třeba vyspat,“ vypočítává záchranářka Martina Janečková. „Až do loňského roku jsme drželi služby v areálu bývalého hotelu Ronak, který je ale zavřený a chátrá, nebo na chatách našich členů. To už není únosné.“ Záchranáři proto nutně hledají vhodné místo na břehu. „Mělo by nabízet výhled na hladinu, dobrý přístup k vodě a elektrickou přípojku. Musí být také lehce dosažitelné sanitními vozy,“ vypočítává Janečková.

Představitelé organizace, která má v současné době kolem šedesáti členů, jednali ohledně nové základny s Povodím Ohře i městem Cheb. Rádi by si vybudovali základnu na volném prostranství v sousedství městského koupaliště. „Bylo by to výhodné nejen vzhledem k vysoké koncentraci návštěvníků, ale také kvůli tomu, že tamní parkoviště by v případě nouze mohlo posloužit jako přistávací plocha pro vrtulník,“ uvádí Martina Janečková.

http://karlovarsky-kraj.5plus2.cz, ilustrační foto Naše voda (přehrada Jesenice a zatopený most)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství