Vodní a rybářské náměty v erbech našich obcí: Bukovany

30. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

erb Bukovany

Další z mnoha obcí v ČR s vodním symbolem ve svém erbu jsou Bukovany. Informuje o tom facebooková verze portálu Naše voda.

Bukovany leží na samém rozhraní Středočeského kraje a Jihočeského kraje, nedaleko okresního města Příbrami, v malebném přírodním, ekologicky čistém prostředí Povltaví. Obec je bohatě obdařena krásnými lesními porosty rozkládajícími se v okolí, a krajina jako celek s dominantou zámku přispívá ke klidnému pocitu a radosti ze života. To symbolizují i barvy použité v erbu – stříbrná jako odkaz na čisté prostředí a modrá jako odkaz na rybníky v katastru obce. Obec leží na jižním svahu vrchu Pteč, který má nadmořskou výškou 632 metry.

Bukovany jsou ves s bývalou tvrzí a dvorem starého slovanského původu, která vznikla stejně jako sousední vsi v období 9. – 11. století. Vsi stejného jména se nacházejí čtyři v Čechách a dvě na Moravě. Všechny leží v blízkosti lesů, ve starších dobách převážně bukových. Lidé žijící kolem těchto lesů se nazývali BUKOVĚNÉ, a z toho vznikl i název jejich vsí – BUKOVANY.

Facebook Naše voda podle stránky obce Bukovany, erb: obec Bukovany

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě