Vodné a stočné 2016: Na Zlínsku se zvýší o inflaci, na 86,46 Kč

Aktualizováno 29. listopadu 2015 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena vodného a stočného na Zlínsku se příští rok zvýší jen o inflaci ve výši 0,4 procenta. Lidé zaplatí za metr krychlový vody 86,46 koruny včetně DPH, sdělila ČTK mluvčí společnosti Moravská vodárenská Markéta Bártová.

„Cena vodného a stočného se tak zvýší o 0,34 koruny za 1000 litrů odebrané a následně vyčištěné vody. Letos většina obyvatel Zlínska platí za tisíc litrů upravené pitné vody a její následné odvedení a vyčištění 86,12 koruny včetně DPH,“ uvedla Bártová.

Za vodné dají lidé příští rok 43,77 koruny, stočné vyjde na 42,69 koruny. Spotřeba vody na jednoho obyvatele je přes 82 litrů denně, což stojí asi sedm korun.

Letos byl zlínský okres podle společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín ve výši ceny 26. v republice. Cena vodného a stočného na Zlínsku je však nejvyšší ve Zlínském kraji. Cena vody by se však měla i v dalších letech zvyšovat jen o inflaci a Zlínsko by se tak mělo v žebříčku dostat na nižší pozice.

Od příštího roku se však zvýší ceny vody na Vsetínsku, a to o 2,9 procenta. Lidé tam za vodné a stočné zaplatí podle internetových stránek společnosti Vak Vsetín 79,47 koruny, letos stál metr krychlový vody 77,17 koruny.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace