Vodné a stočné 2017: Voda ve Dvoře Králové nezdraží, zůstane na 79,85 Kč/m3

29. prosince 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

upravna-vody-mensi

Cena vody v šestnáctitisícovém Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku se pro příští rok měnit nebude a zůstane na 79,85 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody.  ČTK o tom informoval jednatel společnosti Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem Petr Mrázek.

Zachování ceny umožnily úspory a snížení ztrát vody v síti téměř o deset procent. Letos cena vody proti roku 2015 vzrostla o deset procent. I při zachování ceny hodlají vodárny v roce 2017 pokračovat v zahájeném trendu investic, které letos přesáhly deset milionů korun. „Například byl vyměněn vodovodní řad ve Štefánikově ulici, včetně manipulačních uzlů na Benešově nábřeží, nebo byla vyměněna kanalizace v Hradecké ulici,“ uvedl Mrázek. Starosta Jan Jarolím uvedl, že zachování ceny vody umožnilo i to, že stát nezvýšil poplatek za odběr povrchových vod.

Městská společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem provozuje vodohospodářskou infrastrukturu od podzimu 2012. Do té doby městské sítě spravovala soukromá firma Vodovody a kanalizace Dvůr Králové. Město se tehdy s privátním provozovatelem dohodlo na tom, že mu v rámci vyrovnání za předčasné ukončení kontraktu zaplatí 79,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (úpravna vody)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace