Vodné a stočné 2017: Voda v Krnově zdraží o pět procent na 47,72 Kč

28. listopadu 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena vody v Krnově na Bruntálsku stoupne od ledna o pět procent. Metr krychlový vody bude stát 47,72 Kč, tedy o 2,29 Kč více než dosud. Cena vodného se nezměnila, vzrostla jen cena za stočné. ČTK to dnes sdělila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

V Krnově dodává vodu společnost Krnovské vodovody a kanalizace, která patří městu. „Do navýšení ceny vody se promítla nutnost tvorby finančních zdrojů pro investice do oprav a rozvoje vodárenské infrastruktury a také nutnost plnit finanční kritéria v souvislosti s přidělením dotace na modernizaci čistírny odpadních vod,“ uvedl jednatel společnosti Krnovské vodovody a kanalizace Libor Staněk. Čistírna byla rekonstruována v letech 2010 až 2011 za 191 milionů korun, město na ni získalo dotace 130 milionů korun.

Letos Krnovské vodovody investovaly do modernizace a oprav vodárenského zařízení kolem 16 milionů korun. Rekonstruoval se vodovod v ulici Maxima Gorkého, opravovala se kanalizace v Dobrovského a Mikulášské ulici a ještě letos se bude měnit technologie čerpací stanice v Chomýži. „V příštím roce by měl být objem investičních prostředků ještě vyšší, a to zejména z důvodu zahájení akce rekonstrukce kanalizace v Chářovské ulici za 30 milionů korun,“ uvedl Staněk.

Délka vodovodní sítě v Krnově přesahuje 112 kilometrů, kanalizační síť měří 71 kilometrů. Krnov má přes 24.000 obyvatel.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace