Vodné a stočné 2017: Na Zlínsku se cena zvýší o inflaci

11. listopadu 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

kohoutek-umyvadlo11-328x2451

Cena vodného a stočného na Zlínsku se příští rok zvýší jen o inflaci. Lidé zaplatí za metr krychlový vody 86,71 koruny včetně DPH, zjistila dnes ČTK z občasníku InfoKapka společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín.

Letos stojí krychlový metr vody 86,46 koruny včetně DPH. Zvýšení ceny znamená podle předsedy představenstva VaK Zlín Svatopluka Březíka při průměrné roční spotřebě zdražení o devět korun ročně na osobu. Průměrná cena vody v republice je letos 83 korun za metr krychlový. „Prognózy pro rok 2017 odhadují, že cena vodného a stočného v rámci celé ČR poroste o jedno až tři procenta,“ uvedl Březík. VaK Zlín by se podle něj měl posunout ze současného 28. místa v republice v pořadí podle cen vody na nižší pozice. K nejdražším regionům v České republice patří sever Čech, vodné a stočné tam vyjde na 98 korun za metr krychlový.

Cena vodného a stočného na Zlínsku je však nejvyšší ve Zlínském kraji. Ostatní vodárenské společnosti v kraji ještě ceny pro příští rok nezveřejnily, VaK Kroměříž letos účtuje za metr krychlový vody 73,44 koruny, VaK Vsetín 79,47 koruny a Slovácké vodárny a kanalizace 74,98 koruny.

VaK Zlín chce příští rok do infrastruktury investovat 60 milionů korun. K největším akcím bude patřit obnova vodovodu na ulicí Bratří Sousedíků v krajském Zlíně, oprava vodovodu ve Valašských Kloboukách a rekonstrukce kanalizace v Tlumačově na Zlínsku.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace