Vodné a stočné 2017: Na Jihlavsku zdražují o 2,5 procenta

14. června 2017 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cena pitné vody včetně stočného se na Jihlavsku od 1. července zvýší o 2,5 procenta. Obyvatelé budou za metr krychlový včetně daně platit 94,85 koruny, což je o 2,30 koruny více než doposud. Rozhodla o tom úterní valná hromada Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Ceny se mění po roce.

„Nárůst ceny za vodné a stočné byl nezbytný, aby byly dodrženy podmínky pro použití dotací z Evropské unie, díky nimž jsme mohli na Jihlavsku realizovat rozsáhlé investiční akce,“ uvedl v tiskové zprávě předseda svazu a telčský starosta Roman Fabeš. Svaz podle něj rovněž pravidelně investuje do obnovy infrastruktury.

Nový ceník se vztahuje i na většinu obyvatel Jihlavy, přestože krajské město na konci roku 2012 ze svazku vystoupilo. Vypořádání majetku ale doposud nebylo dokončeno.

Další velcí provozovatelé vodovodů a kanalizací na Vysočině zpravidla mění ceny od ledna. Podle zjištění ČTK je letos zvýšili nejvýše o 2,5 procenta. Včetně DPH platí lidé za metr krychlový pitné vody se stočným od 69,95 Kč v Pelhřimově po 94,90 Kč na Žďársku.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace