Vodné a stočné 2016: V Praze zatím není nic jasného

5. prosince 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

ÚČOV Praha - čistá voda - IMG_4567

Obyvatelé hlavního města se zřejmě jako jedni z posledních dočkají informace, jaké ceny vodného a stočného budou platit v příštím roce. Důvodem jsou nejasnosti o složení koalice, která bude v Praze vládnout.

Díky tomu se kromě schválení rozpočtu na příští rok odložila prakticky veškerá rozhodnutí, včetně rozhodnutí o vývoji cen vody. Jak ale v rozhovoru pro portál Naše voda uvedl generální ředitel společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Petr Mrkos, v oblasti působnosti PVK by k žádnému významnějšímu růstu cen vodného a stočného nemělo v příštím roce dojít. „My předpokládáme, že by šlo zřejmě jen o nárůst cen o inflaci,“ uvedl Mrkos. Pokud by s tímto postojem představitelé Prahy souhlasili, zvýšila by se cena vody pro Pražany v příštím roce do jednoho procenta oproti roku letošnímu. To by byl nižší nárůst cen vodného a stočného, než ve většině regionů v ČR.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace