Vodárny rekonstruovaly řád u Bašky, nestačil už dodávce vody

Aktualizováno 13. září 2015 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vodovod-roury-rekonstrukce

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK), která je jednou z největších vodárenských firem v zemi, za více než sedm milionů korun opravila vodovodní řad v Kučičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku. Stav potrubí už nestačil dodávce vody především v době odběrových špiček. ČTK o tom informoval mluvčí SmVaK Marek Síbrt. Společnost do rekonstrukcí a výstavby vodovodních a kanalizačních zařízení každoročně investuje více než půl miliardy korun.

„Stav původního vodovodního potrubí byl již na hranici kapacitních možností,“ uvedl Síbrt. V okrajových lokalitách podle něj výrazně klesal tlak vody a rekonstrukce řadu představuje výrazné zlepšení služeb.

„Nové potrubí o délce 906 metrů z vysokohustotního polyetylenu dokáže převést téměř čtyřnásobné množství vody oproti tomu původnímu,“ uvedl ředitel vodovodů SmVaK Milan Koníř. Doplnil, že nová infrastruktura bude dostačující, i když v okolí budou vznikat další domy.

Severomoravské vodovody a kanalizace dodávají vodu zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také do pohraniční oblasti Polska. V loňském roce společnost zvýšila svůj zisk meziročně o 22,3 milionu korun (5,7 procenta) na 410,9 milionu korun. Její tržby se v posledních třech letech pohybovaly kolem 2,2 miliardy korun. Většinovým vlastníkem firmy je španělská společnost Aqualia Czech sídlící v Madridu, která drží téměř 99 procent akcií.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace