Vodárny investují do obnovy sítě ve Frýdku-Místku přes 43 milionů

13. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

vodojem-milikov

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) letos investuje do obnovy vodohospodářské infrastruktury ve Frýdku-Místku více než 43 milionů korun. Opravuje kanalizaci i vodovody, ale zrekonstruuje také usazovací nádrže v čistírně odpadních vod.

ČTK to sdělil mluvčí společnosti Marek Síbrt. „Některé projekty, jako je například rekonstrukce kanalizace i vodovodu v ulici Vrchlického, jsme již dokončili. Některé, jako je například rekonstrukce vodovodu i kanalizace v ulicích Lidická a Boženy Němcové, jsou v plném proudu. Další odstartovaly v uplynulých dnech,“ uvedl generální ředitel SmVaK Anatol Pšenička.

Síbrt uvedl, že se právě opravuje více než 705 metrů kanalizace v ulicích Československého červeného kříže, Švabinského a Nad Lipinou za téměř 12 milionů korun. „Současně se v ulici Čs. červeného kříže buduje 151 metrů vodovodu za 1,5 milionu korun,“ uvedl mluvčí. Firma při rekonstrukcích používá bezvýkopovou technologii, čímž snižuje dopady oprav potrubí na povrch. Podle Síbrta byla kameninová a betonová kanalizace v ulicích Švabinského, Československého červeného kříže a Nad Lipinou po více než 50 letech provozu značně opotřebovaná. „Do kanalizace se netěsnostmi dostávají balastní vody, které ji dále zatěžují. V nevyhovujícím technickém stavu jsou také betonové revizní šachty,“ uvedl mluvčí.

SmVaK dodávají pitnou vodu 730.000 lidí zejména na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také například v pohraniční oblasti Polska. Letos investují do obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury nejvíce peněz v historii, 550 milionů korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda (vodojem Milíkov)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace