Vodárna u Adamova zjišťuje, zda nafta z kamionu po nehodě není ve vodě

27. ledna 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

ada

Vodárenská firma Adavak prověřuje, zda se nedostala do vody vyteklá nafta z havarovaného kamionu, který vyjel ve čtvrtek mimo silnici nedaleko Adamova na Blanensku. Kousek od místa havárie totiž vede hlavní přivaděč do vodojemu pro Adamov i úpravna vody. ČTK to dnes za firmu řekl Pavel Synek.

„Prověřujeme, zda se při nehodě náhodou něco nepoškodilo. Preventivně odebíráme vzorky vody, abychom měli jistotu,“ řekl Synek. Výsledky by měly být k dispozici příští týden v úterý.

Nehoda se stala ve čtvrtek před 13:00, kamion vyjel mimo silnici a zaklínil se mezi kmen stromu a plot. Na návěs navíc spadl další strom.

Při nehodě se v kamionu prorazily obě palivové nádrže. „Z jedné se podařilo odčerpat asi 180 litrů nafty, z druhé nádrže ale vyteklo dalších asi 400 litrů,“ řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, příčinou nehody byl pravděpodobně způsob jízdy, byla namrzlá silnice. Škoda dosáhla téměř půl milionu korun, řidič se lehce zranil. Silnice mezi Adamovem a Josefovem byla kvůli vyprošťovacím pracím uzavřena přes osm hodin zhruba až do půlnoci.

Zdroj: ČTK, foto: Adavak

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě