Vodaři z ČR i zahraničí se tento týden sejdou ve Zlíně

Aktualizováno 11. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

veletrh vod-ka

Ve dnech 13. až 14. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně již 18. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2014. Informovala o tom mluvčí spolupořádající společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ Markéta Bártová.

Na organizace akce, které proběhne pod záštitou ministra zemědělství České republiky Mariana Jurečky, Sdružení SOVAK a primátora města Zlína, se podílí také společnosti VODING HRANICE. Konferenci VODA ZLÍN slavnostně zahájí odborný garant konference Pavel Adler právě ze společnosti VODING HRANICE, v čestném předsednictvu zasednou předseda představenstva Sdružení společností z oboru vodovodů a kanalizační ČR (SOVAK) František Barák a nejvyšší představitelé skupiny Veolia Voda.

Ve třech blocích přednášek se tak účastníci seznámí s novinkami z oblasti technologie, výroby a distribuce pitné vody prezentovanými odborníky z České a Slovenské republiky. Ve čtvrtek večer je pro všechny účastníky připraven společenský večer.

Konference Voda Zlín 2014 je určena zejména pro technology, pracovníky laboratoří, specialisty a manažery z oblasti pitné vody, plánování a výstavby. V naší republice jde o jedno z největších setkání vodohospodářů, zástupců státních orgánů, výzkumných pracovníků a zástupců firem působících v oblasti vodohospodářství, vodních staveb a systémů pro úpravu a kontrolu pitné vody. Na konferenci se letos přihlásilo 180 účastníků, mezi nimi 30 přednášejících a 16 vystavovatelů.

Naše voda, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace