Vodaři z ČR i zahraničí se sejdou ve Zlíně

11. března 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

ilustračka splouvání Moravy

Ve dnech 14. až 15. března proběhne v kongresovém sále Hotelu Moskva ve Zlíně již 17. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2013. Informovala o tom dnes mluvčí spolupořádající společnosti Moravská vodárenská (MOVO) Markéta Bártová.

Spolu s MOVO pořádá akci Voding Hranice, a to pod záštitou ministra zemědělství České republiky, Sdružení SOVAK a primátora města Zlína. Konferenci VODA ZLÍN slavnostně zahajuje odborný garant konference Pavel Adler ze společnosti Voding Hranice, se svým příspěvkem vystoupí i vrchní ředitel Sekce vodního hospodářství ministerstva zemědělství Pavel Punčochář a v čestném předsednictvu zasednou předseda představenstva Sdružení společností z oboru vodovodů a kanalizační ČR (SOVAK)  František Barák a nejvyšší představitelé skupiny Veolia Voda.

Ve třech blocích přednášek se tak účastníci seznámí s novinkami z oblasti technologie, výroby a distribuce pitné vody prezentovanými odborníky z České a Slovenské republiky. Ve čtvrtek večer je pro všechny účastníky připraven společenský večer.

Konference Voda Zlín 2013 je určena zejména pro technology, pracovníky laboratoří, specialisty a manažery z oblasti pitné vody, plánování a výstavby. V naší republice jde o jedno z největších setkání vodohospodářů, zástupců státních orgánů, výzkumných pracovníků a zástupců firem působících v oblasti vodohospodářství, vodních staveb a systémů pro úpravu a kontrolu pitné vody. Na konferenci se letos přihlásilo 180 účastníků, mezi nimi 35 přednášejících a 15 vystavovatelů.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace