Vodácké muzeum se připravuje na novou sezónu

18. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vodácké muzeum - IMG_7371

Bohatý doprovodný program plánuje Spolek vodácké muzeum k otevření nových expozic muzea, které proběhne 22. dubna letošního roku v areálu zámku ve Zruči nad Sázavou. Informuje o tom vodácký server raft.cz.

Mimo jiné připravuje Spolek setkání účastníků jedné téměř zapomenuté expedice, a to v uvedený den zhruba ve 14.00 hodin, identifikace expedice je ale překvapením. Připravuje se také nová expozice s pracovním názvem oddělení koster. „Nebojte, nebudou to ohlodané pozůstatky vodáků, ale lodě. Uvidíte, jak se dala skloubit krása truhlářského, zámečnického a ve finále i krejčovského umění do dokonalých a funkčních tvarů,“ uvádí organizátoři. Nebude chybět ani muzika. V zámeckém parku proběhne hudební festival za účasti kapel: Jauvajs, Hradní duo, Nové struny a Strašlivá podívaná.

Spolek také připomíná, že ve vodáckém muzeu existuje tabule, kam mohou návštěvníci vyvěsit, nalepit, přišpendlit a podobným způsobem přidělat nějakou historickou fotku ze svého alba nebo alba rodičů, prarodičů, známých. „Jestli se chcete s námi a s ostatními vodáky podělit o tu fotku, klidně ji vemte s sebou a můžete ji tam umístit. I když muzeum praská ve švech, stále přijímáme nové exponáty do sbírky. Pokud byste něco měli, o čem si myslíte, že je vhodné vystavit, dejte nám vědět, nebo to rovnou přivezte,“ uvádí organizátoři na www.raft.cz., kde jsou k dispozici i podrobnější informace.

V den otevření vodáckého muzea je vstup do jeho expozic zdarma.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

.

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla