Idnes: Vodáci podají trestní oznámení kvůli jezu

Aktualizováno 24. června 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

jez-ilustrační foto

Ostravský spolek vodáků se po dalších dvou utonulých pod jezem mezi Vratimovem a Ostravou-Hrabovou rozhodl podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Vodákům se nelíbí, že se na jezu nedělá nic pro bezpečnost lidí. Uvedl to dnes server Idnes.cz.

Vodohospodáři z Povodí Odry ale vinu odmítají a zdůrazňují, že ani bezpečnostní opatření tragédiím nezabrání.

Za poslední týden utonuli ve splavu u Vratimova dva lidé. V neděli nevyplaval dvaadvacetiletý mladík, který skočil do řeky pro míč Tento týden policisté vytáhli tělo zhruba čtyřicetiletého muže. Ten skočil do splavu Ostravice mezi Vratimovem a Ostravou Hrabovou minulý týden ve středu. Našli jej o několik kilometrů dál.

Podle serveru Idnes.cz předseda Spolku vodáků Campanula František Vyhňák na nedělní tragédii reagoval tím, že jezy obecně by měly být upravené a přístupnější lidem. Mluvčí vodohospodářů Čestmír Vlček s ním nesouhlasil. Zmínil, že jez slouží k odvádění vody, ne k rekreaci.

Když ale tento týden zác, h,ranáři vytáhli z řeky dalšího utonulého, na jehož plovoucí tělo upozornil náhodný svědek, došla vodákům trpělivost. Žádají orgán činný v trestním řízení, aby posoudil, zda u splavu nedochází k trestnému činu obecného ohrožení, dodává Idnes.cz.

Zdroj: Idnes.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla