Voda v Tuřanech? Pro občany jde zatím o velkou neznámou

Aktualizováno 24. listopadu 2013 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vodárnu nabízí Státní pozemkový úřad obci k prodeji za 1,7 milionu korun. „Nevíme, jaká voda nám teče z kohoutků,“ říkají nevěřícně lidé v Tuřanech na Chebsku. Situace přitom ještě na jaře vypadala více než nadějně, napsal Chebský deník.

Díky Pozemkovému fondu došlo k rekonstrukci vodárny v přidružené obci Návrší. Po zkušebním provozu mělo dojít k bezúplatnému převodu do vlastnictví obce Tuřany. Tak zněla dohoda. K ničemu z toho ale nedošlo. „Pozemkový fond se přetransformoval na Státní pozemkový úřad a vypadá to, že veškeré naše dohody padly,“ přiznal Deníku starosta Tuřan František Andresík. Obec sice obdržela nabídku k odkoupení vodárny, ale částka je nad její možnosti.

Tuřany nejenže nemají vodárnu ve svém vlastnictví, nevědí ani to, jaká voda jim z kohoutků teče.

Státní pozemkový úřad provádí dvakrát ročně krácený rozbor vody. „Poslední rozbor vody byl odebrán 4. listopadu a dodaný vzorek vody vyhovuje ve sledovaných ukazatelích vyhlášce č. 252/2004 Sb., a jedenkrát ročně se provádí kompletní rozbor vody. Tyto rozbory se provádějí pod dohledem Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje,“ uvedla Deníku Monika Machtová ze Státního pozemkového úřadu.

Zdroj a více: Deník.cz

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace