Voda v pražských koupalištích je podle hygieniků zatím čistá

16. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

190420143277

Voda v pražských koupalištích je podle hygieniků na začátku sezony zatím čistá. Kontrolují přírodní koupaliště, bazény musí mít rozbory povinně. Současné teploty kolem 20 stupňů Celsia venkovnímu koupání příliš nepřejí, přesto jsou koupaliště většinou od 1. června otevřená.

Pražští hygienici kontrolují přírodní koupaliště Džbán, Šeberák, rybník Motol, betonovou nádrž v Divoké Šárce, hostivařskou přehradu a koupaliště s přírodním čištěním vody v Radotíně. Podle posledních měření je vodavšude ke koupání v hodná, v Hostivaři měla voda sníženou průhlednost. Koupaliště zveřejňuje výsledky rozborů vody i na své webu.

V hlavním městě je nyní šest přírodních koupališť a devět venkovních plaveckých bazénů, další možnosti koupání jsou v krytých bazénech a akvaparcích. Lidé se čím dál častěji koupají i ve Vltavě.

Nové přírodní koupaliště by mohlo v příštích letech vzniknout v Modřanech. Radnice už začala vykupovat pozemky. Loni se otevřel koupací biotop v Radotíně, před dvěma lety opravené koupaliště Ládví.

Ceny celodenních vstupenek na koupaliště jsou v Praze obvykle mezi 110 a 160 korunami, asi polovinu stojí koupání v Divoké Šárce, Motole, na Džbánu či v Čakovicích. Příští rok by se mělo otevřít po opravách koupaliště na Lhotce, které koupila Praha 4 za asi 50 milionů korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace