Voda v Plumlovské přehradě je stále vhodná ke koupání

20. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

čistá voda

Kvalita vody v Plumlovské přehradě je dobrá a nově zrekonstruovaná přehrada je vhodná ke koupání. Opakovaně to podle mluvčí Povodí Moravy Gabriely Tomíčkové potvrdily rozbory Krajské hygienické stanice v Olomouci, která z nádrže odebrala vzorky v pondělí 16. června.

Hygienici, kteří výsledky rozborů zveřejnili ve čtvrtek, ohodnotili kvalitu vody v Plumlovské přehradě druhým nejlepším stupněm v pětibodové škále. Voda je tedy nezávadná s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů. S ohledem na nedávné tropické teploty je to velmi dobrý výsledek. Přechodný druh sinice, který se minulý týden lokálně objevil u břehů nádrže, se zde již nevyskytuje. V přehradě probíhá z biologického hlediska normální vývoj, který je ovlivněný průběhem zimy i výkyvy počasí s nedostatkem srážek. Pro další vývoj bude rozhodující, jaká voda bude do přehrady přitékat.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství