Voda a cestovní ruch v Královéhradeckém kraji

12. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

IMG_7377 letní koupaliště

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové pořádá v pátek 16. března v rámci 13. ročníku veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika v 11:00 hodin tiskovou konferenci na téma “Voda a cestovní ruch –  Aktuální nabídka turistických možností v Královéhradeckém kraji”.

Akce se uskuteční, jak informovali organizátoři veletrhu, v restauračním salonku  Kongresového centra Aldis.

Infotour a cykloturistika je jediný veletrh cestovního ruchu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.V roce 2012se uskuteční již 13. ročník.Veletrh tradičně nabízí možnost představit návštěvníkům i odborné veřejnosti aktuality z oblasti cestovního ruchu,seznámit je s nabídkou regionů i měst a dále prezentovat novinky cestovních kanceláří, dopravců, lázní nebo wellness hotelů. Návštěvníci budou mít  také možnost  zakoupit drobné řemeslné výrobky, potraviny a přírodní produkty, kteréupozorní na přírodní bohatství, tradice a kulturu ČR.

Ve dnech 15. až 16. března zde také proběhne konference pro odbornou veřejnost s názvem „Voda a cestovní ruch, podrobnosti se lze dozvědět na www.revitalizacekuks.cz

V sobotu 17. března se dále uskuteční Den vody. Jeho součástí bude prohlídka malé vodní elektrárny Hučák a dispečinku povodí Labe. Spojení mezi elektrárnou a veletrhem budete zajišťovat turistický vláček. Ten bude pravidelně jezdit zdarma od Aldisu k malé vodní elekrárně Hučák každou hodinu v 11:30, 12:30 a 13.30 hodin. Cestou si bude možné prohlédnout několik zajímavých památek, například Městské lázně, Muzeum Východních Čech a další.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství