Vltavský plavec připlouvá na farmářské trhy

14. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Náplavka - velká voda - DSCN5292_-_kopie

Ode dneška lze na farmářském tržišti „Jiřák“ koupit specifické, 13° světlé pivo Vltavský plavec. Informoval o tom Jiří Sedláček z Asociace farmářských trhů ČR (AFT).

Vltavský plavec, 13° světlý (nepasterizovaný a nefiltrovaný speciál z dílny minipivovaru Plzeňský pašák) měl být původně zpestřením plánovaného a kvůli nedávným povodním nakonec dočasně odloženého festivalu malých pivovarů a minipivovarů „Pivo na Náplavce“. „Protože se jedná o pivo nepasterované a nefiltrované, tedy stále živé, s jehož spotřebou nelze příliš otálet, rozhodli jsme se, že tuto příležitostnou várku nyní nabídneme zájemcům ke koupi a na nový termín konání festivalu necháme vyrobit pivo jiné,“ uvedl Sedláček.

Prodej Vltavského plavce začne v pátek 14. 6. 2013 na farmářském tržišti „Jiřák“ (náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3). Budete si ho moci koupit i nadále každou středu, pátek a sobotu na farmářském tržišti Jiřák a také každou sobotu na farmářském tržišti Náplavka. Na výběr budete mít jednak z litrových „petek“ a jednak ze skleněných půllitrovek s patentním uzávěrem. Obojí seženete u stánku s čepovaným rakovnickým Bakalářem, resp. pivem z Kounického pivovaru.

Další informace včetně detailního programu na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz nebo na facebookovém profilu FT Praha www.facebook.com/ftpraha.

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách