Vítězné práce ze soutěže ke Světovému dni vody jsou vystaveny v muzeu

16. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

foto děti u vody - Přírodovědný kroužek Sedmikvítek, 1 foto S. Čtvrtník

Nejlepší práce dětí, které se zúčastnily soutěže každoročně vyhlašované ministerstvem zemědělství u příležitosti Světového dne vody, jsou k vidění na výstavě v Národním zemědělském muzeu Praha (NZM). Informoval o tom mluvčí NZM Lubomír Maršík.

Letošního, již 7. ročníku soutěže, se zúčastnily stovky dětí z celé České republiky. Každý ročník soutěže se snaží vodu představit z jiného pohledu. A protože letošní rok byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem pro vodní spolupráci, byla zvolena forma týmové soutěže. Její název – Na stejné vlně – reflektuje hlavní cíl letošního ročníku, a to snahu o vzájemnou spolupráci. Do soutěže, pro kterou byly v tomto roce vyhlášeny zcela nové kategorie, mohly své týmy přihlásit základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové kroužky a instituce. Odborná porota tvořená zástupci pořadatele vybrala tři nejlepší práce v každé kategorii a některým dalším udělila čestné uznání.

Vítězem první kategorie Fotografie obrazců a uskupení pro žáky I. stupně základních škol se stala třída prvňáčků ze ZŠ Závodu míru z Pardubic, která vytvořila obrazec plameňáka v jezírku. Nejvyšší ocenění v druhé kategorii, kterou byl Projekt pro žáky II. stupně základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií, získala kvarta z Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce. Studenti z Moravskoslezského kraje do svého rozsáhlého projektu Život vody a její zajímavosti zapojili nejen své gymnázium a žáky sousední základní školy, ale i veřejnost.

Výstavu v Národním zemědělském muzeu Praha (Kostelní 44, Praha 7 – Letná) můžete vidět ve foyer v 1. patře, každý den, s výjimkou pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.

Zdroj: Národní zemědělské muzeum

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině