Vítězné exponáty výstavy VODOVODY- KANALIZACE 2013

3. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

vodoměr MULTICAL - VODKA 2013

Druhé z ocenění Zlatá VOD-KA na letošní výstavě VODOVODY-KANALIZACE získala společnost Kamstrup A/S za ultrazvukový vodoměr MULTICAL 21. Rozhovor s představitelkou společnosti Hanou Podstatovou vedla Jana Bábiková z portálu vodárenství.cz.

Jaké novinky či exponáty jste na výstavě VODOVODY – KANALIZACE 2013 prezentovali? V čem jsou inovativní?

Jakožto nováček v oblasti vodárenství jsme letos na výstavě představili nejen naši společnost, ale hlavně naše ultrazvukové vodoměry a systémy dálkových odečtů. Naši prezentaci jsme zaměřili na představení inteligentního vodoměru MULTICAL 21, který jen na českém trhu novinkou, ale i na prověřený MULTICAL 62. Jako žhavou novinku jsem přivezli robustní vodoměr flowIQ 3100, jež uvedeme na trh v nadcházejících týdnech. Všechny naše měřiče měří pomocí ultrazvukového principu, což v praxi znamená, že získáváte velmi přesné a neovlivnitelné měření, průtokové části neobsahují žádné pohyblivé části a tudíž vyžadují minimální údržbu. Dlouhá životnost a stabilita měření je samozřejmostí.

Prosím představte blíže vodoměr MULTICAL 21, který letos uspěl v soutěži Zlatá VOD-KA.

MULTICAL 21 je kompaktní ultrazvukový vodoměr s řadou inteligentních funkcí. Nabízí vysokou užitnou hodnotu a nízké provozní náklady. V první řadě je neovlivnitelný, je odolný proti přetížení a měří i velmi malé průtoky, monitoruje netěsnosti i poruchy sítě. Je odolný vůči externím vlivům nebo neoprávněné manipulaci. Vysoký stupeň ochrany jej předurčuje pro instalace do míst s vysokou vlhkostí nebo s rizikem zaplavení. Standardní výbavou vodoměru je rádiová komunikace a optické rozhraní pro dálkový odečet, nastavení a pokročilou diagnostiku. Unikátní konstrukce nabízí malou tlakovou ztrátu a možnost instalace v jakékoliv poloze, aniž by byla ovlivněna přesnost. Životnost baterie je 16 nebo 12 let, podle typu. V neposlední řadě stojí za zmínku, že použité materiály neobsahují žádné těžké kovy, MULTICAL 21 tak vyhovuje nejpřísnějším hygienickým požadavkům a je schválen pro použití v distribuci pitné vody v ČR.

Na jaké oblasti se vaše společnost zaměřuje? V čem jsou vaše přednosti?

Společnost Kamstrup se zaměřuje na výrobu a vývoj měřičů energií, jako jsou měřiče tepla, chladu, elektroměry, plynoměry a nově i vodoměry. Naše přednosti vidíme nejen v kvalitních spolehlivých produktech, o čemž svědčí tisíce spokojených zákazníků po celém světě, našim zákazníkům nabízíme pružné řešení jejich potřeb i dlouhodobé stabilní partnerství.
Kolik zaměstnanců ve vaší společnosti pracuje? Z jakého jste regionu? Jsou vaše výrobky vyráběny v ČR nebo v zahraničí?

Společnost Kamstrup A/S je dánskou společností, která byla založena v roce 1946, v současnosti zaměstnává jen v Dánsku více jak 500 zaměstnanců, celosvětově pak kolem 800. Od roku 2008 je v České republice přímo zastoupena svou dceřinou společností Kamstrup A/S – organizační složka, která zaměstnává 3 zaměstnance, kteří velmi úzce spolupracují se svými dánskými kolegy. Naše měřiče jsou vyráběny a vyvíjeny v Dánsku ve vlastních výrobních kapacitách společnosti Kamstrup A/S.

Zdroj: www.vodarenstvi.cz

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace