Vítěz pražského kola soutěže „I love kohoutková“ získal pět tisíc korun

13. června 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kohoutek-umyvadlo22

Marek Kuta a Matouš Budíček z Obchodní akademie Heroldovy sady, Praha 10, se stali vítězi pražského kola soutěže pro studenty středních škol pořádané společností Veolia. Portál Naše voda o tom dnes informoval mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

PVK totiž byly organizátorem právě pražského kola uvedené soutěže, jejíž cílem bylo zvýšení environmentálního povědomí u studentů a zároveň propagace pitné vody z vodovodu. Slavnostní vyhodnocení pražského kola soutěže se uskutečnilo 12. června v prostorách Muzea pražského vodárenství.

Úkolem studentů bylo zhotovit krátké video v rozmezí 30 sekund až 3 minut, ve kterém vyjádří svůj vztah ke kohoutkové vodě s ohledem na ekologii. Všechna videa jak hraná, tak animovaná, nebo v podobě hudebního klipu byla podle organizátorů na velmi vysoké úrovni.

Na druhém a třetím místě se za vítězi umístila studentka Huyen Dao z Gymnázia Na Vítězné pláni, Praha 4 a studenti – Jan Brandejs, Jiří Babák a Kryštof Zelený rovněž z Gymnázia Na Vítězné pláni. Vítěz pražského kola získal poukázku na nákup zboží v hodnotě 5 000 korun.

Celostátní kolo bude probíhat od 18. do 22. června a výsledky budou zveřejněny na webových stránkách www.veoliavoda.cz. Nejlepší projekt bude oceněn finanční odměnou 20 000 korun.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace