Víte, co je to Hippo Water Roller?

12. ledna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

Afrika - sudy voda

Již řadu let zlepšuje v Africe dostupnost pitné vody jednoduché zařízení na transport vody na větší vzdálenost s názvem Hippo Water Roller. Zařízení, o kterém již portál Naše voda informoval, připomíná server interestingengineering.com.

V některých venkovských částech Afriky totiž tráví lidé, a především ženy, až 26 procent svého volného času transportem vody od jejích zdrojů do domácností. Klasická forma transportu – přeprava vody v nádobách na hlavách, způsobuje kromě fyzické námahy také četná zranění a nemoci. Tato rizika má odstranit právě Hippo Water Roller. Skládá se z nádoby ve tvaru sudu s rukojetí, obsah sudu je přitom až 90 litrů vody (viz ilustrační foto), což je mnohem více, než může kterákoli osoba unést na hlavně. Uvedená technologie se již v současné době využívá ve 20 zemích Afriky.

V Africe pomáhá s dostupností vody i ČR, a to prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni, která financuje opravy vodních vrtů v africké Etiopii, kde až 74 procent venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Prostředky získává Člověk v tísni mimo jiné z projektu „Voda pro Afriku“, který organizuje společnost Veolia spolu s Nadačním fondem Veolia. Za uplynulých pět let vynesl projekt více než 2,5 milionu korun.

Zdroj a foto: http://interestingengineering.com a Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině