Vimperk představil zrekonstruovanou úpravnu vody za 28 milionů korun

6. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

uv-pitna-voda

Vimperk zrekonstruoval úpravnu vody v osadě Brloh. ČTK to řekla starostka města Jaroslava Martanová s tím, že oprava vyšla na 28 milionů korun.

Město dalo vyměnit technologie, sanovalo akumulační nádrže a objekt zateplilo. Vodárna je nyní v ročním zkušením provozu. Úpravna vody Vimperk – Brloh je hlavním zdrojem pitné vody z protékající řeky Volyňky pro Vimperk a osadu Boubská. Oprava trvala dva roky. „Technologie úpravny, která byla vybudována v 60. letech minulého století, již byla na samé hranici své životnosti,“ uvedl vedoucí odboru investic a údržby Městského úřadu Vimperk Michal Janče.

Modernizace vodárny začala v březnu 2014, provoz a dodávky vody nebyly pro vimperské odběratele omezené. „Díky moderní technologii bude pitná voda pro Vimperk ve vysoké kvalitě zachována i pro další léta. Nové technologie výrazně zvýší stabilitu v kvalitě dodávané pitné vody,“ uvedl místostarosta Vimperku Jiří Cais.

Úpravna vody v Brlohu je hlavním, nikoliv jediným zdrojem pitné vody pro Vimperk, město má ještě několik dalších. Vodné a stočné vyjde ve Vimperku zhruba na 85 Kč za metr krychlový.

ČTK, ilustrační foto (úpravana vody) Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace