Vila Vlastimila rozšířila kapacitu dětských léčeben Lázní Luhačovice

23. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vila Vlastimila - Lázně Luhačovice PAPER LIFE

Část převisu poptávky po dětských léčebných pobytech v Lázních Luhačovice pomůže uspokojit na jaře letošního roku zakoupená vila Vlastimila, která přivítala první dětské pacienty 16. června 2016. Informovala o tom agentura PAPER LIFE.

Podle generálního ředitele společnosti Lázně Luhačovice Eduarda Bláhy je ve vile k dispozici  dvanáct lůžek ve čtyřech dvoulůžkových pokojích, jednom čtyřlůžkovém apartmá a nechybí ani společenská místnost. Součástí je příjemná zahrada s altánkem. Služby budou malí pacienti s doprovodem čerpat v dětské léčebně Miramonti.

Lázně Luhačovice letos vybudovaly i nový balneoprovoz v objektu dětské léčebny Miramonti. Zato získaly od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost v České republice prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství.  Stalo se tak na konci května ve francouzských lázních Vichy. Oceněn byl projekt nového balneoprovozu, ve kterém jsou poskytovány uhličité koupele dětským pacientům. Cílem inovace bylo přivedení přírodního léčivého zdroje přímo do objektu dětské léčebny Miramonti a díky změně prostředí zajištění větší účinnosti těchto koupelí. Dalším výsledkem bylo zajištění možnosti pitné kúry minerální vody přímo v areálu dětských léčeben a používání minerální vody pro inhalace bez nutnosti ji přepravovat v nádobách.

V Luhačovicích se léčí u dětí respirační onemocnění, obezita, nemoci zažívacího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská péče má pro děti nenahraditelné výhody, například zlepšení zdravotního stavu, zabránění zhoršení nemoci u chronických pacientů. Zároveň plní i sociální funkci, protože mohou být poté doma více s kamarády, když nejsou tak často nemocné. Právě taková léčba, s využitím přírodních luhačovických léčivých vod na čele s Vincentkou, může zlepšit zdravotní stav dětí. Ty mají nepřetržitě k dispozici lékaře i sesterské služby, a pokud s nimi jde rodič, nebojí se ani nového prostředí. Rodiče se také naučí nové postupy v rámci péče o nemocné děti, což využijí i po návratu domů. Počet alergiků se kvůli zhoršujícímu životnímu prostředí a nezdravé výživě stále zvyšuje a mnoho z těchto nemocí se projeví již v útlém věku, například bronchiální astma či atopický ekzém. Proto je vhodné vzít do lázní i malé děti, v Lázních Luhačovice léčí děti již od 1,5 roku. V dětské léčebně v Luhačovicích je k dispozici 258 lůžek.

Vila Vlastimila se nachází v městské památkové zóně Luhačovic, na okraji Pražské čtvrti, v těsné blízkosti dětské léčebny Vítkov. Byla navržena slovenským architektem Dušanem Jurkovičem v roce 1903.

Naše voda, foto vily: PAPER LIFE

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony