O víkendu: Výlovy rybníků Vrkoč, Olšovcec nebo Munický

23. října 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Rybářství a rybníkářství

Výlovy rybníků jsou v plém proudu

Výlovy rybníků jsou v plném proudu a ani nadcházející víkend není výjimkou. Můžete navštívit například slavnostní výlov rybníků Vrkoč u Pohořelic, Olšovce v Jedovnici na Brněnsku nebo Munického u Hluboké nad Vltavou.

Výlov Vrkoče se koná od 26. do 28. října a začíná každý den vždy v 7,30 hod. zátahem, jež je doprovázen odborným výkladem. Na koruně hráze rybníka budou mít návštěvníci možnost shlédnout expozici živých sladkovodních ryb. V průběhu celého dne bude výlov komentován, lidé se budou mít možnost dozvědět více o chovu ryb, rybníkářství v ČR a jeho tradici, mimoprodukčních funkcích rybníků, vodoprávní problematice rybníkářství, zpracování ryb a výrobě rybích výrobků, základní informaci o firmě Rybníkářství Pohořelice a.s.Pro návštěvníky výlovu je připraven prodej živých ryb, rybích výrobků (čerstvých, mrazených, uzených a marinovaných), rybích specialit a široká možnost občerstvení, jakož i bohatý doprovodný program až do večerních hodin.

Od soboty do neděle probíhá také tradiční výlov rybníka Olšovce v Jedovnici. Vedle podívané z výlovu přichystali jako každoročně organizátoři stánkový prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec), dvoudenní jarmark u bašty (nabídka rozmanitého sortimentu zboží), občerstvení – speciality z ryb, doprovodný program (kolotoče pro děti, jízda na ponících). Zajištěna je posilová doprava na výlov na linkách IDS – JMK č. 201 a 231 (ze zastávek Brno – Židenice aut. nádraží a zpět, a Blansko aut. nádraží a zpět) Návštěvníkům se doporučuje, aby se vyhnuli dopravní špičce, která nastává v sobotu mezi 10:30 a 12:30 hod.

V neděli se pak na hrázi Munického rybníka u příležitosti jeho výlovu u Hluboké nad Vltavou konají Jihočeské rybářské slavnosti. Výlov začínaná v 7:00, od 10:00 do 11:00 proběhne zahájení slavností a pasování do cechu rybářského na lovišti. Celý den je tu bohatý program včetně prodeje čerstvých ryb, staročeského jarmarku, jízd na poníkovi, program pro děti a další.

Kompletní seznam letošních podzimních výlovů najdete na portálu Naše voda: http://www.nase-voda.cz/

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství