Výlovy rybníků 2015: O víkendu se bude lovit devět rybníků

Aktualizováno 25. září 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

sumec - výlov - IMG_4178

Osm tradičních podzimních výlovů rybníků v sobotu 26. září a jeden v neděli 27. září proběhne podle dostupných informací portálu Naše voda o nastávajícím víkendu. Sezóna výlovů je ale na samém počátku, většina výlovů proběhne v průběhu října a listopadu.

Přesto jsou již i některé z nejbližších výlovů spojené s atraktivním doprovodným programem pro veřejnost. Platí to především o výlovu rybníku Závlaha v obci Čistá u Rakovníka, kde bude možné kromě tradičního nákupu čerstvě vylovených ryb na hrázi ochutnat také pokrmy z ryb, konkrétně pečené kapří maso, rybí polévku a uzené kapry. Připravena bude i místní kapela a součástí programu, který začíná už v 7.00 hodin, bude i pasování nových rybářů. Svatováclavský výlov Závlahy bude sledovat i portál Naše voda a přinese vám z této akce fotoreportáž.

V sobotu se také budou lovit rybníky Březovka (Aš), Štikáč a Třecí (Aš), Komory 1. a 2. (Zborovice), Popovice (Popovice), Tomšů (Hranice), Trhanov (Trhanov) a Výrov (Bor u Stříbra), v neděli pak rybník Popovice JZD (Popovice). V těchto případech nám ale o možném doprovodném programu není nic známo.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství