O víkendu proběhnou vinné slavnosti v Českém Krumlově

15. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

jez Český Krumlov - IMG_4396

Oslavy svatého Martina spojené s konzumací vín pokračují v řadě míst v ČR i poté, co byla již řada letošních vín otevřena a degustována. Vinné slavnosti lze například o tomto víkendu navštívit v Českém Krumlově.

Stěžejním bodem českokrumlovského festivalu je Zahradní slavnost vína v tamní Pivovarské zahradě, která se bude konat v sobotu 16. listopadu mezi 14 a 22 hodinou. Hosté budou moci potěšit své chuťové pohárky vzorky více než 100 druhů vín od 15 vinařů z tuzemska i ze zahraničí, například z Rakouska, Německa či Itálie. Při vstupu do vyhřívaného stanu zaplatí vstupné 150 Kč a obdrží svou degustační skleničku s logem. Mohou si také zakoupit žetony v hodnotě 5 Kč, za které budou dále nakupovat vzorky vína 0,025l a množství žetonů, které za ně odevzdají, je odstupňováno podle kvality a ceny vína. Dále zde bude připraveno bohaté občerstvení studené i teplé kuchyně. Bude možné mimo jiné zakousnout také sýry firmy Madeta, což opravdoví gurmáni rozhodně ocení.  K  poslechu zahrají oblíbené kapely, jako je například místní kapela Chlapi v sobě nebo jihomoravská moderní cimbálovka Medicimbal. Nepůjde zdaleka jen o lidovky, toto uskupení má v repertoáru i hity od skupin jako je U2 nebo Coldplay. Vinaři zde budou odpovídat na otázky návštěvníků. Na akci proběhne také hlasování o nejlepší vína přehlídky.

O státním svátku v neděli 17. listopadu je možné zajít na chutný oběd do synagogy a v Café & Bistrot ochutnat košer vína a konfitované husí stehno se šouletem. Ve 12 hodin se zde bude konat autorská prezentace certifikovaného vinařství Dvořáček LTM, s.r.o. z Mikulčic v podání pana Dvořáčka, majitele vinařství. Ta bude podle informací oficiálního webu českokrumlovského festivalu vína spojena s degustací a přednáškou o specifikách výroby a podávání Kosher vín, ale také o zvláštnostech výroby vín v této malé rodinné firmě. Předvedeno bude pět vzorků z exklusivní edice vín tohoto rodinného vinařství včetně 2 vzorků Kosher vín. Kosher výroba je protkána speciálními postupy, tak, aby výsledný produkt byl skutečně „Kosher“– tedy byl akceptovatelný pro konzumaci ortodoxními Židy.

Akce stojí 490 Kč, rezervaci je třeba provést na emailu: synagoga@synagoga-krumlov.cz  nebo na telefonu 605 335 353.

Naše voda – Magdalena Machová, foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka