O víkendu proběhne v ČR Evropský festival ptactva

1. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Skorec vodní

Letošní ročník Evropského festivalu ptactva se bude u nás konat první říjnový víkend na 41 místech. Informoval o tom předseda České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek.

Profesionální ornitologové i milovníci ptactva z řad veřejnosti si tak připomenou zázrak ptačí migrace a společně přivítají nastupující podzim. První říjnový víkend (5. a 6. října 2013) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva, v rámci kterého organizují pro veřejnost ornitologové vycházky do přírody, spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Účastníci mají možnost získat mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři také připravili oblíbenou ukázku odchytu a kroužkování ptáků. Pro děti jsou nachystané různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tématikou.

O oblíbenosti této akce svědčí i to, že letošní ročník festivalu slaví své dvacáté narozeniny. O víkendu 9.—10. října 1993 zorganizovala BirdLife International první skutečně celosvětové pozorování ptáků, Světový festival ptactva. Této akce se zúčastnily tisíce lidí ve 100 zemích světa. Lidé tehdy pozorovali 2 732 ptačích druhů.

Seznam vycházek v rámci Evropského festivalu ptactva v ČR najdete na webových stránkách ČSO http://www.birdlife.cz/festival.html.

Další informace: Alexandra Trublová, trublova@birdlife.cz, 274 866 700

Naše voda, foto ČSO

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství